הצטרפו לניוזלטר החודשי של אדם ואדמה | הצטרפו מכאן

נעים מאוד, אני רוני אוחנה, יוצרת הפודקאסט אדם ואדמה, מורה ליוגה וסטודנטית לבריאות ותזונה טבעית.  בשנתיים האחרונות אפשר לומר שצורת החיים שלי השתנתה מהקצה אל הקצה. משהו במפגש המחודש שלי עם עצמי פתח לי שער להסתכלות אחרת על החיים. ככל שדייקתי את התכנים שנכנסו אליי לנפש, כך גם גדל בתוכי הרצון לדייק את המזונות שנכנסים אליי לגוף, את הסביבה שמקיפה אותי, את התוכן שאני נחשפת אליו ועוד. אני לומדת, קוראת וחוקרת את עולם ההתפתחות האישית והרוח מתוך שאיפה ואמונה ביכולת שלנו לממש ולהגשים את עצמנו, גם ברמה הפיזית וגם הנפשית.

בשנת 2020 עשיתי קורס מורים ליוגה אצל רוקסי המופלאה במכמורת. קורס שנרשמתי אליו הרבה לפני המחשבה על להפוך להיות מורה. היוגה פגשה אותי בתקופה מאוד עדינה, מלאה בחיפושים ושאלות ולא מעט מהתשובות שמצאתי התרחשו באותו המפגש, על המזרן, עם עצמי. הרצון להמשיך ולהעמיק בדרך היוגה הוא זה שהוציא אותי אל עבר הלימודים שפתחו בפניי את השער הזה של להיות מורה.  ב2022 יצרתי את אדם ואדמה מתוך השאיפה לחלוק ידע שעבורי היה משמעותי. כמובן שזה מסע שאינו נגמר אבל הדרך, היא בעייני המשמעות של הכל. ואני שמחה לחלוק אותה כאן איתכםן.

מאיפה הכל התחיל?​

באפריל שנה שעברה ישבתי בחוף הים פה בקליפורניה זה היה כבר אחרי שהכרתי את בן הזוג שלי וידעתי שאני עומדת להעתיק את החיים שלי לכאן. 

 ברמה המקצועית והאישית עוד לא היה לי מושג מאיפה להתחיל הכל מחדש או איך אבל הבטן לא הפסיקה לדבר אליי, הרגשתי שאני חייבת לדייק את הדרך שלי.

 

רוני אוחנה פודקאסט אדם ואדמה

לאט לאט עלתה בתוכי המחשבה ליצור פודקאסט. 


בלי לדעת איך לעשות זאת או במה זה כרוך פשוט התחלתי ללכת. דיברתי עם חברה טובה שלי, נעה מופז. שאלתי אותה אם אפשר לעשות איתה ניסיון קטן ולראיין אותה לפרק. לימים, הפרק הראשון של אדם ואדמה. 

מאז שהפודקאסט יצא אני משתדלת לשים את הלב שלי על השולחן. זה לא תמיד פשוט לי אבל אני מרגישה שכשעושים משהו למען דבר גדול יותר מאיתנו – כל כוחות היקום מתגייסים לטובתנו.

והנה, בשעה טובה אדם ואדמה מתרחבת והופכת להיות בית לעוד הרבה דברים מרגשים, ואת כל אלו אני שמחה ונרגשת לחלוק איתכםן.

רוני אוחנה טבע
רוני אוחנה בים

אני מוצאת שיש לא מעט דרכים שיכולות לתמוך בנו בדרך

המפגש עם כל אותםן מרואיינים ומרואיינות נהדרים בפודקאסט גרם לי להרחיב את צורת ההסתכלות שלי על בריאות ובכך להבין שבריאות היא הרבה מעבר ללא להיות חולה, זה לא רק מה אני אוכלת בבוקר או אם קמתי עם הגרון טיפה כואב.

בריאות היא איזו סביבה מקיפה אותי ועל מה אנחנו מדברים כשאנחנו נפגשים. כמה נחת ושלווה אני חווה ביום יום שלי. היכולת לראות את הטוב בדברים סביבי. איכות השינה שלי, האוויר שאני נושמת, הדברים שאני מורחת על העור שלי, המזונות שאני מכניסה לגוף שלי, רמת השמחה והחיוניות שאני חשה, עד כמה העשייה שלי מרחיבה לי את הלב, כמה ביטחון יש לי בדרך, האמונה שלי בעצמי והידיעה התמידית שלא משנה מה, הכל קורה לטובתי

וכמובן שמחה אמיתית בלב.

אז לא משנה איזו החלטה אנחנו לוקחים או לוקחות, נשתדל תמיד שהיא תגיע מתוך מה שעושה לנו טוב, שנעמוד מאחוריה בלב מלא שמחה, חמלה ופרופורציות. כי זה הכוח האמיתי.

הצטרפו לקהילה

דילוג לתוכן